Vepřová panenka – nejlepší recept

08.01.2015 14:08

Možností jak udělat vepřovou panenku je celá řada. Pro někoho nejlepší recept se slaninou, jiný dělá vepřovou panenku jako medailonky. Oblíbená je i v úpravě ala Wellington, jiní nedají dopustit na grilovanou panenku jen tak se stolí, pepřem a olejem Skoro co člověk, to názor. A není divu – vepřová panenka je (a zcela právem) považována za jeden z nejkvalitnějších kusů masa na celém praseti. Někdo jí říká vepřová svíčková – a vlastně je to tak. Najdete jí totiž v té samé části zvířete, co svíčkovou hovězí, a to mezi hřbetem prasete a svalovinou na zadní kýtě.


Samotné maso vepřové panenky je velmi jemné, a úplně jsem trnul, když jsem viděl nedávno ve známém televizním kuchařském programu medailonky z panenky naklepávat. Nevím, co měli v televizi za maso, a jak staré to prase bylo. A nebo že by byl sám kuchař to staré prase …. :) Správná panenka je totiž tak měkké masíčko, že použití paličky ani něčeho podobného prostě nebudete potřebovat. Není proč. Vždyť třeba i při grilování se tohle maso nijak dál neupravuje, a přesto je krásně měkoučké a šťavnaté. Prostě paličku pryč .Pokud bude maso takové, jaké má být, je nejsnazší ho nakrájet na medailonky, osolit, opepřit a zprudka opéct na pánvi. Nic tím nezkazíte, je to sázka na jistotu. My ale máme na panenku trochu jiný recept – a samozřejmě podle nás ten nejlepší :)


Když jsme dělali domácí klobásy, nechali jsme si trochu klobásové směsi stranou. V lednici se nezkazí, maso je přeci jen dobře nasolené (je to mix hovězího a vepřového, někdy používáme i skopové) a navíc směs na klobásy krásně a pomalu „dojde “. Samozřejmě, ještě než jí vytáhnete z lednice, je potřeba jí ochutnat. Když bude nakyslá, nebo hořká, pryč s ní. To se Vám ale pravděpodobně nestane. Proč totiž používat k plnění vepřové panenky klobásu, když můžeme použít rovnou masovou směs na klobásy. Zkoušeli jsme oboje, jak nadívat panenku samotnou klobásou, tak jen její směsí. A vyhrála ta druhá možnost.  Chuť takové směsi totiž do vepřového masa prostoupí daleko silněji, intenzivněji. Někdo namítne, že tomu bude chybět chuť uzení – ale chyba lávky. Nejlepší je (podle nás) pak celou nadívanou panenku vyudit , podobně jako klobásy. Hezky pěkně napomalo. Celé to pak vypadá nějak takhle

Směs na klobásy je krásně uložená. Neškodí jí znovu promíchat, a případně znovu dochutit.

Takhle vypadají vepřové panenky - očištěné, jedna jako druhá . Krása