Vepřová kýta? Recepty pro začátečníky

18.09.2015 16:29

Každý, kdo někdy přemýšlel o nejlepším kusu masa z celého prasete musel narazit na kýtu. Na vepřovou kýtu. Teď nemyslím tu, kterou koupíte pěkně vykostěnou a úhledně zabalenou v regálu nějakého supermarketu - což mimo jiné znamená to že bude dost pravděpodobně z Polska :( . Myslím pořádný kus masa. Takový kýta totiž bude vážit počítejme nějakých 8-12 kilo, podle velikosti čuníka. A udělat správně takový velký kus masa, to už je tak trochu výzva.
Pokud pořádáte nějakou akci pro více lidí – může to být oslava narozenin, zahradní párty nebo cokoli jiného, kde se Vám sejde kupa lidí  - může být vepřová kýta docela vhodným druhem masa. Na takové akci by mělo maso které děláte splňovat několik základních podmínek :

  • Vepřová kýta ? Nic pro začátečníkyPořádný kus masa
    Když budete mít malou vepřovou kýtu, bude vážit kolem 8 kilo, a úplně běžně může mít i daleko daleko víc. A z téhle váhy masa se už přeci jen pár lidí nají. Takže takové větší zahradní grilování pro 20-30 lidí maso z kýty krásně pokryje
  • Maso musí být libové
    Co si budeme povídat, tučné maso neletí.  Ne každý má rád pečený bůček, asi uslyšíte výraz „fuj, tlustý“. Řekl bych že tohle je pozůstatek školních jídelen a řečí o zdravém životním stylu, který z masa které není úplně libové udělal třídního nepřítele. Připravte se na to, že na grilování kde budete dělat bůček už příště nikdo nedorazí a nebo s klobásou v ruce. Takže libové maso – a tady se ta kýta přímo nabízí . Možná namítnete že vepřová kýta má suché maso. Nic Vám nebrání maso prošpikovat. Libové ale bude jíst každý
  • První dojem rozhoduje
    Co myslíte ? Sklidí větší úspěch maso, které děláte pod zavřeným poklopem grilu? A nebo získá více bodů za dojem krásný kus rožněné kýty, která se před zraky všech přítomných otáčí nad ohněm a krásně voní ? Vsaďte se že B je správně. Lidi kolem prostě musíte navnadit, musí dostat hlad  :)