Domácí výroba sýrů

08.08.2014 14:29

Možná si říkáte, co mají společného zabijačky a výroba sýrů. Jedna společná věc by se přeci jen našla - domácí výroba. Tak jako se liší v supermarketu kupované a doma dělané klobásy, může se lišit i sýr - doma vyráběný, nebo podivná supermarketová hmota plná éček. Který byste si vybrali Vy ?
Na zajímavou skupinu lidí jsme nedávno narazili při brouzdání na internetu (najdete ji na jejich stránce na Facebooku ). Mimo jiné zajímavé aktivity pořádají kurzy pro nadšence, na ketrých Vás naučí vyrábět domácí sýry. Získali jsme od nich následující fotografie z poslední akce domácí výroby sýrů, a vypadá to opravdu moc pěkně. 

Výroba domácích sýrů

Domácí sýry jde po získání určitých znalostí vyrábět docela snadno i v klidu domova, má to několik výhod, hlavní z nich je bezesporu kvalita a poctivost, dalším je čerstvost a záruka čistého prostředí i jistota opravdovosti a kvality všech surovin. Po pravě, studovat pečlivě velmi drobným písmem psanou etiketu na každém sýru, kteýr koupíte, chce nejen trpělivost, ale i dobré oči :)