Domácí šunka? Chutná jinak - je z masa!

16.02.2014 17:27

Domácí šunkaZ posledního nákupu šunky v supermarketu jsem byl trochu rozpačitý. Na pultu krásně nasvícená vypadala moc pěkně, doma už to taková paráda nebyla. Barevné zářivky v oddělení řeznictví asi dělají svoje.  Docela šok ale přišel ráno, když jsme šunku vyndali z lednice. Na talířku, na kterém byla v lednici přes noc, bylo asi půl centimetru vody, kterou šunka pustila. Už nebyla tak krásně soudržná, a barva už také nelákala. Za 159,- Kč bych od šunky označené jako výběrová čekal trochu víc. A tak jsme dostali nápad si jí udělat doma sami.

Vepřovou kýtu jsme doma měli v mrazáku ještě z poslední zabijačky - pro toho, kdo nezabijí a maso kupuje vychází kilo kýty kolem 130,- a to je pořád levnější než šunka z obchodu. A tím vlastně výčet hlavních surovin končí. Protože šunka je z masa. Ne ze soji, ne z mouky, ne z druběžích kůží. Dál už potřebujete jen sůl a med. A to se doma vždycky najde.  Na kilo masa potřebujete 12 gramů soli, dále pak totéž množství rychlosoli ( ale je možné je nahradit solí běžnou) , lžíci medu a asi dvě deci vody (podle potřeby) Vepřovou kýtu nakrájíme na kostičky asi 1-2cm velké . Část kýty si na hrubo nameleme, nebo nastoruháme nožem. Nahradí nám to pojivou spojku známou třeba z domácích klobás, kde je tvořena hovězím.

Nakrájenou kýtu osolíme a přidáme med . Pečlivě vše prohněteme, necháme asi 20 minut odstát a hnětení pak opakujeme, dokud maso nezačne poštět "šťávu".
Posolená kýta