Domácí sulc

04.03.2015 13:15

Když se nad tím zamyslíte, tak takové prase je opravdu úžasné zvíře. Tak nějak marně přemýšlím nad nějakou částí pašíka, která nejde v kuchyni při domácí zabijačce nějak šikovně zužitkovat. Když jsem byl malý, vždycky jsem ale marně přemýšlel nad tím, co se třeba dělá s takovýma vepřovýma nožičkama, nebo s ocáskem. Jak by se takové nožičky nechaly zkonzumovat, jsem opravdu nevěděl. Až do té doby, než jsem viděl dělat domácí sulc. Anebo domácí huspeninu? Vlastně do dneška nevím, jaký rozdíl mezi domácím sulcem a huspeninou vlastně je.

Domácí sulc dělal doma snad někdy úplně každý. Také – pokud se zeptáte tří lidí, jak u nich doma sulc dělají, dostanete nejméně čtyři různé recepty. Každý totiž sulc dělá trochu po svém, ale výsledek je vždy dost podobný. Bez čeho se u domácího sulcu ale neobejdete – a to bez diskuzí – jsou vepřové nožičky. Někde místo nich používají vepřové koleno, ale to je u nás škoda , dovedeme ho zužitkovat jinak a mnohem lépe – třeba jako pečené koleno na grilu.  Většinou použijeme kus bůčku ještě k nožičkám – hlavně proto, že bůčku je na praseti přeci jen dost a nějak nechybí. Ale bez nožiček domácí sulc fakt nejde.
Vepřové nožičky na domácí sulc

Vepřové nožičky společně s vepřovými kůžemi a kusy pokrájeného masa dáme do studené vody a pomalu vaříme. Vodu samozřejmě osolíme a přidáme i koření – bobkový list, nové koření, celý černý pepř. Je fajn koření dát do čajového sítka, nebo do plátěného pytlíčku. Kuličky nového koření se pak ve vývaru opravdu špatně honí.

Vaříme maso na sulc